Fordulat az el Clásicón, az Atlético lehet a nevető harmadik

írta Henrik L. 1 032 views0

A Real Madrid hatalmas bravúrt hajtott végre azzal, hogy 1-0-s hátrányból 2-1-re diadalmaskodni tudott a Camp Nouban, és ezzel 7 pontra csökkentette a két klub közötti különbséget. A forduló győztese azonban a másik madridi klub, az Atlético.

A cikk még nem ért véget, lapozz!

A királyi gárdának nem igazán ment jól az utóbbi húsz évben a Barcelona vendégeként. 1995 óta az összes tétmeccset figyelembe véve a fehérmezesek 15 vereség és 8 döntetlen mellett csupán hétszer tudtak diadalmaskodni. Az előjelek most is a Barcelona győzelmére – esetleg az ikszre – utaltak, hiszen a világklasszis Messi-Neymar-Suárez támadótrió minden tagja bombaformában van, hárman összesen 69 gólt lőttek ebben a bajnoki szezonban, emellett egészen félelmetes, 39 mérkőzéses veretlenségi sorozat állt a gránátvörös-kékek háta mögött.

A szombati el Clásico első félidejében sok helyzet ellenére nem rezgett meg a háló, azonban a második játékrész 56. percében Gerard Piqué góllal tette fel a koronát addigi kiváló védekező munkájára, midőn Pepe mellől a bal alsóba fejelt egy szögletről érkező labdát. 1-0-s előnyről ritkán szokott veszíteni a Barca, azonban ez a rangadó tartogatott még meglepetéseket!

Az egyenlítő gólt Karim Benzama lőtte félfordulatból, akinek amúgy egyáltalán nem szokott jól menni a katalánok ellen. A Real ezt követően még jobban rákapcsolt, Gareth Bale szabályos gólt szerzett, azonban a bíró nem adta meg, majd Cristiano Ronaldo lövése csattant a lécen.

Sergio Ramos a Real „Pepéje”, megint nem bírta türtőztetni magát, már a találkozó 10. percében megkapta első sárgáját, majd a 83. percben ki is állították. Ronaldóék azonban nem roppantak össze az emberhátrányos szituációtól, sőt! Másfél perccel a kiállítás után a portugál zseni gólra váltotta Bale remekbeszabott beívelését, és ezzel 2-1-re meg is nyerték a rangadót. Volt esemény bőven, ez az el Clásico sem okozott csalódást a nézőknek.

Zinédine Zidane bizonyított országnak-világnak

Ne menjünk el szó nélkül Zidane munkássága mellett, akinek nem sok edzői tapasztalata volt januári kinevezése előtt, mégis hozta az eredményeket, ráadásul a támadófutball elkötelezett híve. Nem is igazán értettem, miért merült fel a vezetőségben március elején, hogy már a nyáron megválnak a francia szakembertől?

Ha elúszik a bajnoki cím – amire azért jó esély van – az nem Zidane hibája lesz, hanem elődjéé, Rafael Benítezé, akit a futballisták nagy része nem is kedvelt. Tény, hogy a királyi gárda február 27-én hazai pályán 1-0-ra kikapott az Atlético Madridtól, de Zidane irányítása alatt csupán ezt az egyetlen mérkőzést vesztette el a csapat!

Nem teljesen normális az olyan vezető, elnök, aki egyetlen fiaskó miatt máris az edzőváltáson gondolkodik. Ráadásul a francia még mindig remek formában van, a spanyol sajtó arról írt a közelmúltban, hogy az egyik edzésen szabadrúgás-versenyt tartott Ronaldóval, akit annak rendje és módja szerint le is győzött. Pont egy ilyen karakán edzőre van szüksége a királyi gárdának! A Real Madrid a bravúros diadallal 7 pontra csökkentette hátrányát a bajnokságban, szerdán pedig fontos BL-meccset játszik a Wolfsburg otthonában.

Az Atlético Madrid lehet a nevető harmadik

A Primera División végkimenetele szempontjából egy másik fontos mérkőzést is rendeztek szombaton, mégpedig az Atlético Madrid–Real Betist. Diego Simeone fiai 5-1-re lemosták az ellenfelet, így továbbra is a 2. helyen állnak a tabellán, azonban hátrányuk 6 pontra csökkent a Barcához képest.

Ezt is olvasd el (kattints ide)! Győzelemmel felérő 1-1 a horvátok ellen. Erre a teljesítményre lehet alapozni!

Még hét forduló van hátra, ami nem túl sok, és bizony meglepő lenne, ha a katalánok a hét meccsükön legalább 7 pontot elhullajtanának, miközben az Atlético az összes találkozót megnyerné (Messiék gólkülönbsége 25-tel jobb, ezért pontelőnyre van szüksége a piros-fehér mezeseknek a bajnoki címhez). Ugyanakkor ne feledjük, hogy a Barcelona és az Atlético Madrid a BL következő körében pont egymással vív meg a továbbjutásért, márpedig az oda-visszavágón történtek befolyással lehetnek a bajnoki teljesítményre is.